Program 2023. április 20. 07:00

Tisztítsuk meg a Parkerdőt!

Tisztítsuk meg a Parkerdőt!
Közösségi hulladékgyűjtő programot hirdet a Föld Napja alkalmából a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központ április 21-én, pénteken 14 és 16:30 között a Parkerdőben. A város legnagyobb zöld területét szeretnék előkészíteni, megtisztítani a május 1-jei programra a környezettudatosság jegyében. Ehhez a város lakosainak segítségét kérik a szervezők. A részletekről Kovács-Csonka Szilvia, az intézmény vezetője számolt be.

Borítókép: Közösségi hulladékgyűjtés a Parkerdőben – 2022

– Második alkalommal szervezzük meg a Parkerdőben a hulladékgyűjtő akciót. Stratégiai célkitűzésünk, hogy a fenntarthatóságot és a környezetvédelem fontosságát hangsúlyozzuk mindenki számára. A tavalyi programunk nagyon jól sikerült, sokan részt vettek rajta, abban bízunk, hogy idén még többen csatlakoznak hozzánk. Az eseményre iskolás-, munkahelyi közösségek, baráti társaságok jelentkezését várjuk, akiknek a Földünk védelme kiemelt szerepet tölt be az életében. A megvalósításhoz az önkormányzattól is segítséget kapunk, amiért nagyon hálásak vagyunk. 14 és 16:30 között a kilátónál szemeteszsákokat fogunk osztani, csak azt kérjük a résztvevőktől, hogy gumikesztyűt mindenképpen hozzanak magukkal. Bővebb tájékoztatásért Bodor Mariann programszervezőt kereshetik a 06 76/466-843, vagy a 06 20/292-6403-as telefonszámokon.

V. B.
                 

Kövessen minket a Facebookon is!