Helyi hírek 2023. április 23. 12:00

Környezettudatos családi program a könyvtárban

Képgaléria
Környezettudatos családi program a könyvtárban
Az ökoheti programsorozat részeként Föld-napi családi délelőttre hívták a félegyháziakat április 22-én, szombaton a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba. A család apraját és nagyját kézműveskedés, papírszínház, ügyességi játékok és környezetbarát termékek bemutatója várta.

A kisebbek fából és papírból készült ügyességi játékokkal, a nagyobbak ökototóval és hulladékválogatós játékkal tehették próbára tudásukat, de például a fűszernövény-felismerő feladatot a szülők is kipróbálhatták. A kézműveskedős asztaloknál szebbnél szebb földgömbök és mozgatható, színes pónilovak készültek újrahasznosítható anyagokból. A papírszínházi meséből pedig azt is megtudták az érdeklődők, hogy mi mindenre jó egy zacskó. Különböző környezetbarát termékek közül is válogathattak a résztvevők, így például újrahasznosított anyagokból készült ékszerekből, kézműves kenyerekből,
környezetkímélő mosószerekből és textiltáskákból.

G. E.

Fotó: Fantoly Márton
          

Kövessen minket a Facebookon is!