Helyi hírek 2023. április 27. 15:00

Kedves bábokkal népszerűsítették a környezetvédelmet

Képgaléria
Kedves bábokkal népszerűsítették a környezetvédelmet
Környezetvédelmi foglalkozást tartott a Bábozd Zöldre Környezeti Nevelési Egyesület Bábozd zöldre! címmel április 26-án, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár Gyermekbirodalmában.

A program a könyvtár Ökohét eseményéhez kötődött, amire a Dózsa óvoda két csoportja érkezett, körülbelül ötvenen. Potyka béka és Mimó, a padlizsán lila zoknibáb beszélgetésén keresztül ismerhették meg a gyerekek a víz körforgását, az élővilág változatosságát és környezetvédelem alapjait. Kiderült, hogy a víz nemcsak szükséglet, hanem élettér a növények és állatok számára, amibe ha szennyeződés, szemét jut, nagyon szomorúak lesznek az ott lakók. Szóba került a víztakarékosság is, majd az interaktív előadás közös játékkal zárult.

V. B.  
                   
Fotó: Fantoly Márton
              

Kövessen minket a Facebookon is!