Sport 2023. május 1. 10:00

Két fontos versenyen jártak az U15-ös korosztályú birkózók

Két fontos versenyen jártak az U15-ös korosztályú birkózók
Április utolsó hétvégéjén Csepelen rendezték a harmadik válogatót, amelyen kvalifikációt lehetett szerezni az Európa Bajnokságra. Nagyon erős mezőny gyűlt össze, a két nap során hét ország birkózói léptek szőnyegre.

Szombaton a kötöttfogású küzdelmek zajlottak, ahol a 75 kg-osok között Bárány-Almási Tamás harmadik lett.

Vasárnap a szabadfogású és a női mezőny állt rajthoz, itt remek félegyházi eredmények születtek. A lányok 54 kg-os súlycsoportjában Hideg Zita győzött, Bene Ivett pedig ötödik lett. A 66 kg-osok között Bárány-Almási Bianka második helyen végzett.

A fiúk között, a 75 kg-os Bárány-Almási Tamás nyert, ezzel nagy lépést tett afelé, hogy Ő képviselhesse hazánkat az U15-ös EB-n, mivel a háromból kettő válogatón győzni tudott. Ugyanitt Tapodi Norbert harmadik lett. A 44 kg-osok között Hideg Balázs ezüstérmes, a korondi nevelésű Kacsó Ábel pedig bronzérmes. Az 57 kg-os Nagy Máté negyedik lett

Csapatban a Kiskunfélegyházi  BSE lett a második.

Szabó József
      edző
               

Kövessen minket a Facebookon is!