Sport 2023. május 11. 12:00

Tollaslabda diákolimpia Félegyházán

Tollaslabda diákolimpia Félegyházán
Diákolimpia Országos Döntőt rendez Kiskunfélegyházán a Magyar Tollaslabda Szövetség május 12-e és 14-e között. A városi sportcsarnokban tartandó verseny célja a tanév „Diákolimpiai bajnoka” címek eldöntése; a tollaslabda sportág népszerűsítése, valamint az utánpótlás-nevelés, a kiválasztás lehetőségeinek bővítése, segítve az MTLSZ utánpótlás-nevelési rendszerét. A verseny fővédnöke Csányi József, Kiskunfélegyháza polgármestere, védnöke Kapitány Péter, a Magyar Tollaslabda Szövetség elnöke.

„A” kategóriában korcsoportonként és nemenként minden vármegyéből maximum 16-16 játékos indulhat. „B” kategóriában a területi döntők résztvevői közül a verseny eredménye szerint az első helyezettek jutnak tovább.

Valamennyi versenyszám I-III. helyezettje oklevél és éremdíjazásban részesül. A legeredményesebb általános- és középiskola „A” és „B” kategóriában végleg elnyeri a Magyar Tollaslabda Szövetség serlegét.

Korcsoportok:
,
I. korcsoport: 2014-ben vagy később születettek,
II. korcsoport: 2012-2013-ban születettek,
III. korcsoport: 2010-2011-ben születettek,
IV. korcsoport: 2008-2009-ben születettek,
V. korcsoport: 2006-2007-ben születettek,
VI. korcsoport: 2003-2005-ben születettek


Program:

Május 12., péntek:

9 órától: Megnyitó, Technikai értekezlet

10 órától: „B” kategória I-IV. korcsoport, 1-4. forduló;

Kb. 14 órától: „A” kategória II. korcsoport végig + eredményhirdetés

Május 13., szombat

9 órától: „B” kategória I-IV. korcsoport legjobb 8-16 (létszámfüggő) egyenes kiesés döntőkig, majd azt követően kb. 11 órától „B” kategória V-VI. korcsoport 1-4. forduló.

Kb. 14 órától „A” kategória mérkőzések, valamint a résztvevők létszámának függvényében negyeddöntők, elődöntők és „B” kategória I-IV. korcsoport döntők, majd eredményhirdetés

Május 14., vasárnap

9 órától: „A” kategória (elődöntők, döntők), „B” kategória V-VI. korcsoport legjobb 8-16 (létszámfüggő) végig

Eredményhirdetés
           

Kövessen minket a Facebookon is!