Kultúra 2023. május 20. 11:00

Grafikakiállítás az Ágyúban

Képgaléria
Grafikakiállítás az Ágyúban
Kovács Edit alkotásaiból nyílt kiállítás május 19-én, pénteken az Ágyú Kézműves Sörgaléria és Gasztroműhelyben Petőfi Félegyházája, Félegyháza Petőfije címmel.

Az érdeklődőket Rózsa Pál, a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium igazgatója köszöntötte. Elmondta, hogy Kovács Edittel több mint 20 éve dolgozik együtt.

– Editke már kisgyermek korában nagyon sokat rajzolt, szülei támogatásával. Általános iskolában Terescsényi Endre rajztanártól tanult, gimnáziumban Rosta Ferenc támogatta a pályán. Jelenleg nyelvtanárként dolgozik és a Holló László Képzőművész Körben is tevékenykedik. Legutóbbi sikere, hogy egyik képét Szerbiában állították ki, amit majd Japánban is bemutatnak. A ma kiállított képeken a sok éves tapasztalat látszik. Editke művészeti tevékenységével a kiskunfélegyházi Mezgé hírnevét is öregbíti – fogalmazott. Hozzátette, hogy társkiállítóként Ozsvárné Kovács Éva és Tóth Attila Ákos képei is megtekinthetőek a tárlaton.

A megnyitón Petőfi Sándor műveit Gombás Bende és Vas László adta elő.


Az eseményről Dulity Kálmán készített videót, ami itt látható.

G. E.
            

Kövessen minket a Facebookon is!