Helyi hírek 2023. május 22. 17:00

Változás az autók műszaki vizsgáján

Változás az autók műszaki vizsgáján
Május 20-tól életbe lép a műszaki vizsgákra vonatkozó új szabályozás, amelyet egy uniós rendelet ír elő – derítette ki a Totalcar.

Borítókép: Vera Petrunina – Getty Images

A legfontosabb változás, amelynek bevezetésére egy uniós szabály miatt van szükség, hogy a 2021-től nyilvántartásba vett hagyományos autóknál, valamint a hibrideknél a valós üzemanyag-fogyasztást, a villanyautóknál pedig az energiafogyasztást is megnézik a műszaki vizsgákon. Az autós ugyanakkor dönthet úgy, hogy megtiltja a fogyasztási adatok kigyűjtését. Az adatokat a vizsgaállomás elküldi a közlekedési hatóságnak, és majd egy uniós nyilvántartásban összesítik.

A szabályozás célja, hogy hogy a valós vezetési körülmények közötti adatokról legyen világosabb kép. A különböző előírások pontatlanok, gyakran távol vannak a tényleges fogyasztási számoktól. A műszaki vizsgás mérésekről érkező, az évek alatt óriásira duzzadó adatbázis viszont reálisabb képet adhat majd egy-egy autó fogyasztásáról – írta a Totalcar értesüléseire hivatkozva az Infostart.
                  

Kövessen minket a Facebookon is!