Helyi hírek 2023. május 21. 17:00

Nyílt napot tartottak a mentőállomáson

Képgaléria
Nyílt napot tartottak a mentőállomáson
Családokkal telt meg a Hunyadi utcai mentőállomás, május 20-án. A nyílt napon bárki beülhetett a mentőautókba és megismerhette az életmentő eszközöket.

Az érdeklődőket vérnyomás-, vércukorszint-, és véroxigénszint-mérés, valamint véradási lehetőség várta. A résztvevők megismerhették a csecsemő és a felnőtt újraélesztés helyes technikáját is. A tanultakat a gyakorlatban is kipróbálhatták az erre a célra készített bábukon. A mentőállomás járműveit és életmentő eszközeit is bemutatták. A legkisebbek élvezettel fedezték fel a mentőautókat, nagy örömükre még kormányozni is lehetett.

Mint megtudtuk, a félegyházi állomáson 33-an dolgoznak. Az állomány 3 mentőautóval és 1 rohamkocsival látja el a város és a környező települések – például Kunszállás, Jakabszállás, Gátér – mintegy 60 ezres lakosságát. A jól felszerelt rohamkocsiban többek között újraélesztő készülék, automata gyógyszeradagoló és szívfigyelő eszköz is található.

G. E.

                  

Kövessen minket a Facebookon is!