Helyi hírek 2023. május 26. 15:00

Kegyelettel adóztak a világháborús hősök emléke előtt

Képgaléria
Kegyelettel adóztak a világháborús hősök emléke előtt
Május 26-án, a Hősök parkjában, a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium udvarán és a Felsőtemetőben lévő első és második világháborús emlékműnél rótták le tiszteletüket városunk vezetői, a politikai pártok és a civil egyesületek képviselői.

A koszorúk és mécsesek elhelyezése előtt Keresztes Tünde kulturális referens Pilinszky János Sírversének egy részletével köszöntötte a jelenlévőket. Elmondta: – Ezen alkalomból fejet hajtunk mindazokért, aki hősi halált haltak a hazánkért folytatott harcok során. Történelmünk bővelkedik küzdelmekben, amelyek során ezrek áldozták életüket a hazáért, népünkért. Ez a megemlékezés szüleink és nagyszüleink küzdelmei, fáradozásai előtti tisztelgés is, aminek az ad igazán értelmet, ha lesznek olyan nemzedékek, amelyek méltó módon, békés körülmények között folytatják, s teljesítik majd be az elődök örökségét.

V. B.
           

Kövessen minket a Facebookon is!