Helyi hírek 2023. május 26. 17:55

Nyert a Chipegető!

Képgaléria
Nyert a Chipegető!
Az ország legjobb általános iskolai lapja kategóriában nyert a Chipegető, a Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola lapja, az Országos Ifjúsági Sajtófesztiválon. A méltatásban kiemelték, hogy "a versenyzők között a Chipegető tartalmas profiljával rögtön az élre tört ". A lelkes kis csapat és mentoruk, Gyenesné Mészáros Edit évek óta készíti az iskolai életről szóló színvonalas kiadványát.

A versenyhez az utolsó két év lapszámait kérték be zsűrizéshez, és ezek alapján hirdették ki a helyezéseket. Jó volt látni, hogy a sok tehetséges fiatal és kiadvány mellett országos szinten is sikerült értéket alkotnunk. Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivált, a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozóját 1993 óta minden évben megrendezik. Az eseményre szerte az országból 2 000 olyan fiatal kap meghívást, aki kötődik a diákmédiához. A résztvevők jelentős része középiskolás, de szép számmal képviseltetik magukat a felsőoktatásból érkezők is, a megcélzott korosztály a 12-25 évesek. Az egész napos programfolyamot előzetes, a fiatalok körében végzett közvélemény-kutatás alapján állítják össze. Ez alapján hívják meg az újságíró szakma kiválóságait, a televíziók és rádiók szakembereit és sztárjait, ismert színészeket, példaképnek számító sportolókat. A rendezvényt közönségtalálkozók, koncertek, kvízjátékok színesítik – írta Facebook-oldalán az intézmény.
            

Kövessen minket a Facebookon is!