Sport 2023. május 30. 11:00

Hétszáznál is többen indultak az erőemelő versenyen

Képgaléria
Hétszáznál is többen indultak az erőemelő versenyen
Harmadik alkalommal rendezték meg Kiskunfélegyházán a Magyar Professzionális Erőemelő Liga Kupát. A háromnapos rendezvényre az ország különböző részéről érkeztek versenyzők, több mint hétszázan.

Patyi Zoltán korábban labdarúgó játékvezetőként működött a vármegyében, de egy ideje már az erőemeléssel foglalkozik, és saját klubja is van Kiskunfélegyházán. A mostani verseny megszervezését is, amit a városi sportcsarnokban tartottak, ő vállalta magára.
– Összesen 732 versenyző nevezett a Liga Kupára, az ország különböző tájairól.  A három nap alatt, pénteken, szombaton és vasárnap erőemelésben, guggolásban, felhúzásban, fekve nyomásban és bicepszben mérték össze erejüket és tudásukat, nem csak a férfiak, de a nők is – mondta a főszervező.

– 14-től 19 éves korig ifjúsági, 20-tól 24-ig junior, 25 évtől 40-ig pedig az open kategóriában versenyeztek az erős emberek. Utána tízévente emelkedtek a korcsoportok a masters kategóriában. A nőknél a legalacsonyabb súlycsoport 44 kiló volt, a legmagasabb pedig + 90 kiló. A férfiaknál 56 kilónál kezdődött a súlycsoport és + 140 kilónál ért véget. Szombaton este zajlott az elit show, ahol harminc versenyző mérettette meg magát, tíz erőemelő, tíz fekve nyomó és ugyancsak tíz felhúzó. Az erőemelő versenyzőknek teljesíteni kellett a fekve nyomást, a felhúzást, illetve a guggolást. A vármegyénkből Bajáról, Kiskunhalasról és Kiskunfélegyházáról is érkeztek versenyzők. A mi egyesületünkből például huszonhatan indultak, de olyanok is részt vehettek a küzdelemben, akik nem tartoznak klubhoz.

Patyi Zoltán elmondta még, hogy ez a verseny egyben kvalifikáció is volt az október 9-étől 15-éig tartó, szintén Kiskunfélegyházán tartandó világbajnokságra, amit szintén ő rendez. A versenyen szerencsére nem történt sérülés, csak egy versenybírónak ment szálka a kezébe, amikor a dobogót megigazította, illetve néhány hámsérülés történt, amikor a versenyző húzza, vagy nyomja a súlyt. Minden súlycsoport minden résztvevőjét oklevéllel jutalmazták, az első három helyezettek pedig éremdíjazásban részesültek.

– A versennyel egy időben jótékonysági sütivásárt is rendeztünk egy beteg kisfiú, Serfőző Jocika javára, aki kétéves korában áramütést szenvedett. Olyan körülmények között zajlik az életük, hogy úgy éreztük, segíteni kell rajtuk. Az erős emberek az erejükkel és a pénzükkel is támogatták a családot, hogy a megélhetésükhöz jobb körülményeket tudjunk nekik nyújtani. Tudomásom szerint, a befolyt összegből a fürdőszobát szeretnék felújítani. Úgy gondolom, hogy a város lakossága is megmozdult a jó ügy érdekében, mert rengeteg sütemény érkezett magánszemélyektől és cukrászdáktól, amit a sportolók megvásároltak és ezzel támogatták a családot – tette hozzá Patyi Zoltán.

A Kiskunfélegyházi Erőemelő Sportegyesület versenyzői az alábbi eredményeket érték el:

Bajzák György: Katapult fekve nyomás, Masters I. -110 kg, 1. helyezés, Bicepsz Masters I. -110 kg, 2. hely

Bajzák-Csikós Ágnes: Felhúzás Open -82,5 kg, 2. 

Balogh Boglárka: Fekve nyomás Open 90 kg, 2.

Berta Barbara: Felhúzás Open -56 kg 1.,

Csáki Dániel Ronaldo: Erőemelés Ifjúsági -75 kg, 2.

Faragó Máté: Felhúzás Ifjúsági -67,5 kg 1., felhúzás abszolút 1.

Gubicza Pál: Felhúzás Masters I. -125 kg 1., Bicepsz Masters I. -125 kg 1.

Györgyi Adrián: fekve nyomás ifjúsági -67,5 kg 1.

Kiss Krisztián: Bicepsz Open -67,5 kg 1.,

Kocsis Csilla Anikó: Bicepsz Open -67,5 kg 1.

Lauscher Zoltán: Erőemelés Masters I. -140 kg 3.

Nagy Zsófia: Erőemelés Ifjúsági -60 kg 2.

Orovecz Petra: Erőemelés Ifjúsági -75 kg 3.

Palásti Gábor: Felhúzás Masters III. -125 kg 1., Bicepsz Masters Abszolút 1., Bicepsz Open -125 kg 1.

Patyi Bettina: Felhúzás Open -60 kg 1.

Rácz Anasztázia: Felhúzás Ifjúsági -60 kg 1., Felhúzás Ifjúsági Abszolút 2.

Rácz Illés: Felhúzás Ifjúsági -67,5 kg 3.

Rácz Tibor Illés: Felhúzás Masters II. -100 kg 3.

Szabó Tamás: Felhúzás Masters II. -125 kg 3., Erőemelés Masters II. -125 kg 3., Guggolás Masters II. -125 kg 2.

Tóth Marianna: Fekve nyomás Masters I. 90 kg 1.

Török József: Felhúzás Masters II. -90 kg 2. 

További Bács-Kiskun vármegyei versenyzők:

Kiss Cintia: Erőemelés Ifjúsági -67,5 kg 1.

Kozák Leila: Erőemelés Junior -60 kg 2.

Szabó Tünde: Erőemelés Ifjúsági -75 kg 2.

Körmöczi Márton: Fekve nyomás Open -140 kg 3., Fekve nyomás Junior -140 kg 1.

Zsibrek Tamás: Erőemelés Open -60 kg 2.

Németh Zoltán: Guggolás Masters II. -110 kg 1., Felhúzás Masters II. -110 kg 3., Erőemelés Masters II. -110 kg 1.

Varró Dániel: Felhúzás Junior -67,5 kg 1. helyezés

                  

Kövessen minket a Facebookon is!