Sport 2023. május 29. 11:00

Csapatbajnoki ezüstérmes birkózók

Képgaléria
Csapatbajnoki ezüstérmes birkózók
A Kiskunfélegyházi BSE U15-ös csapata vasárnap Pesterzsébeten lépett szőnyegre, a Szabadfogású Csapatbajnokságon. A zömében 13 és 14 éves fiúk nagyszerűen helytálltak. Az ország 19 legjobb csapata között a második helyet tudták megszerezni. Óriási menetelés volt, legyőzték a korábbi évek sokszoros bajnokát, a pesterzsébetieket is. 

Négy remek győzelemmel jutottak a döntőbe:

KBSE – Érd: 35:5

KBSE – BVSC: 30:20

KBSE – ESMTK: 23:19

KBSE – Csepel TC: 32:12

A mindent eldöntő mérkőzésen egy sérülés is hátráltatta a csapatot, így a Vasas SC-től elszenvedett 29:18 arányú vereség után ezüstérmet vehettek át.

Az öt félegyházi fiú a négy korondival kiegészülve nagyszerű csapatot alkotott: Bárány-Almási Tamás, Hideg Balázs, Fülöp KristófKacsó Ábel, Makra Benjámin, Moldován Vencel, Nagy Máté, Nagy Tamás és Tapodi Norbert.

Edzők: Balázs Imre, Balázs Zsolt, Józsa Gábor, Kelemen András, Molnos Norbert, Polyák Dániel, Szabó József és Ván Jenő.

Szabó József 

Kövessen minket a Facebookon is!