Sport 2023. június 1. 14:30

Külföldön is sikeresen szerepeltek a félegyházi triatlonosok

Külföldön is sikeresen szerepeltek a félegyházi triatlonosok
A Kiskunfélegyházi 3K Sportegyesület triatlonosai külföldön is bizonyították remek formájukat.

Papp Laura Junior Európa Kupán indult az olaszországi Caorleban. Ez a verseny egyben kvótaszerzési lehetőség is volt az idén Hamburgban tartandó világbajnokságra. Laura a nagy létszámú előfutamból könnyedén jutott a döntőbe, ahová a legjobb 30 lány került be. A táv 300 m úszás – 9,5 km kerékpározás – 1,9 km futás volt. Az úszás „verekedősen” alakult, mert sokan értek egyszerre a bójákhoz. Sajnos ez Laurának nem kedvezett kis termete miatt. Viszont a rendkívül technikás kerékpárpályán remek biciklizéssel az első üldözőbolyba került, ahonnan egy gyengébb futással végül a 20. helyet szerezte meg. Ezzel a teljesítményével kvótát szerzett Magyarországnak.Trungel-Nagy Zalán a lengyelországi Olsztynban indult Európa-Kupán. Zalán még ifjúsági korú, nála két évvel idősebbekkel versenyzett. Ezért a cél tapasztalatszerzés volt. Az úszásban szerencsére nem került verekedésbe a bójáknál, kerékpáron az első 15-20 fős üldözőbolyban tekert. Nagyon figyelnie kellett a fordítóknál és a kanyarokban, nehogy kilökjék. Megpróbált a bolytól elszakadni, de nem engedték. Az utolsó körön a fordítónál mégis tudott egy kis előnyt szerezni, így az üldözőbolyból elsőként tudott leszállni a kerékpárról, senki nem akadályozta a depózásnál. A futást nagyon megnyomta, a végére teljesen megközelítette az első sort és 10. helyen ért célba. Remek teljesítménye elismeréséül a Triatlon Szövetség már nevezte is egy következő Európa Kupára, Laura pedig gőzerővel készül duatlonban a szingapúri E-Sportok Olimpiájára – adta hírül az InfoKiskunfélegyháza.

Edzők: Kornokovics Györgyi és Bozsó István
      

Kövessen minket a Facebookon is!