Helyi hírek 2023. június 4. 15:00

„Jó magyarnak lenni…”

Képgaléria
„Jó magyarnak lenni…”
Június 2-án, reggel 8 órakor kezdődött el a már hagyományos ünneplés a Platán Utcai Általános Iskolában a Nemzeti Összetartozás Napja tiszteletére.

Méltó és felemelő műsort adtak a 6.a és 7.a osztályos tanulók, Gajdacsiné Vízhányó Brigitta tanárnő rendezésében. A hagyományos költemények mellett modern és néptánc is színesítette az előadást. Nagy öröm volt, hogy az iskola vezetőinek meghívására részt vett az ünnepélyen Meizl Ferenc nyugalmazott igazgató úr, feleségével együtt. A legfelemelőbb percek azok voltak, amikor a több mint 400 fős iskolai közösség együtt énekelte ismét Szarka Tamás „Kézfogás” című dalát. Jó volt látni a csillogó gyermekszemeket, ahogyan átszellemülve és mosolyogva daloltak, átérezve az összetartozás lényegét. Az idén az iskola már másodszor csatlakozott a Kárpát-medence oktatási-nevelési intézményeit megszólító felhíváshoz.
               

Kövessen minket a Facebookon is!