• Kezdőlap
  • Hírek
  • Sport
  • Bajnokok lettek a Szent Benedek PG iskola V. korcsoportos fiú kosárlabdázói
Sport 2023. június 6. 13:00

Bajnokok lettek a Szent Benedek PG iskola V. korcsoportos fiú kosárlabdázói

Bajnokok lettek a Szent Benedek PG iskola V. korcsoportos fiú kosárlabdázói
Kiskunfélegyháza adott otthont a Katolikus Iskolák Diáksport Szövetsége által szervezett 30. KIDS kupának június 2-án és 3-án. Ezen a rendezvényen öt sportágban, nevezetesen: kézilabdában, kosárlabdában, labdarúgásban, röplabdában és asztaliteniszben versenyeztek a tanulók több korosztályban.

A Szent Benedek PG V. korcsoportos kosárlabdacsapata első alkalommal nevezett erre a versenyre. Korcsoportjában még négy csapat vett részt, így körmérkőzések alapján alakult ki a végeredmény.

Eredményeink:

Szent Benedek PG – Piarista Gimnázium, Budapest: 99:8 

Szent Benedek PG – Pannonhalmi Bencés Gimnázium: 56:28

Szent Benedek PG – Egyetemi katolikus Gimnázium, Budapest: 90:27

Szent Benedek PG – Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium: 47:24Mind a 4 mérkőzését fölényesen megnyerve a Szent Benedek PG csapata I. helyen végzett a 30. KIDS Kupa V. korcsoportos kosárlabda tornáján. A csapat tagjai voltak: Farkas Levente, Fehér Péter, Abonyi Ákos, Kósa László, Kószó Dániel, Horváth Benedek, Nagy Levéd, Várkonyi Bence, Bozó Maximilián.

Felkészítő edző: Simon Zoltán, segítője: Ficsór Mihály
A fotóról hiányzik: Várkonyi Bence

Simon Zoltán
kosárlabdaedző
           

Kövessen minket a Facebookon is!