Egészségügy 2023. szeptember 22. 17:30

Rekordösszegű adomány a vármegyei kórháznak a Duna Aszfalt Zrt.-től

Rekordösszegű adomány a vármegyei kórháznak a Duna Aszfalt Zrt.-től
A Bács-Kiskun Megyei Kórházért Alapítvány a megalapítása óta a legmagasabb összegű, 30 millió forint-támogatásban részesült a Duna Aszfalt Zrt.-nek köszönhetően, amely nem először támogatja a Bács-Kiskun vármegyei egészségügyet. Legutóbb a koronavírus-járvány idején támogatták a védekezést. Az adományból az alapítvány ezúttal a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház számára két nagy értékű, korszerű eszközt vásárolt.A Dr. Gyenes Vilmos gyermekkardiológus főorvos nevével fémjelzett gyermekkardiológia számára a támogatásból egy 18 millió forint értékű ultrahang készüléket szereztek be, amellyel egyre komplexebb, veleszületett szívfejlődési rendellenességeket tudnak vizsgálni. Az eszköz nagy segítséget nyújt a műtét utáni állapotok, a műtétre való felkészítés, diagnózis-felállítás, nyomon követés, áramlási viszonyok mérésénél. A kecskeméti megyei kórház gyermekkardiológiai szakrendelésén évente körülbelül 1500 gyermeket kísérnek figyelemmel újszülött kortól 18 éves korig, sokszor még azt betöltve is.A támogatásból emellett sikerült megvásárolni a megyei egészségügyi intézmény dr. Bozóky István főorvos által vezetett Tüdőbelgyógyászati Osztálya számára egy majdnem 15 millió forintos bronchoszkóp (video fiberoszkóp) készüléket, amelyet a hörgőtükrözéses vizsgálatok elvégzésére használnak.

A tüdőbelgyógyászati osztályon a bronchoszkópdaganat-kivizsgálás, nem gyógyuló tüdőgyulladások, ismeretlen eredetű mellkasi folyadékgyülem és számos egyéb betegség esetén használható fontos műszer, évente több száz esetben segít a szakembereknek. Az eszközzel lehetőség van daganatok esetében pontos szövettani meghatározásra. Hörgőtükrözés során videóképernyőn látszik a hörgő szerkezete. Emellett nagyon fontos, hogy az így történt mintavétel és diagnosztika a legkevésbé megterhelő a betegek számára összehasonlítva egyéb sebészi mintavétellel
– 
adta hírül a keol.hu.
            

Kövessen minket a Facebookon is!