Program 2023. szeptember 30. 13:00

Félegyházi orgonakoncert a kárpátaljai magyarokért

Félegyházi orgonakoncert a kárpátaljai magyarokért
Jótékonysági orgonakoncert-sorozatot szervez a legnehezebb sorsú nemzetrész támogatására Teleki Miklós Artisjus-díjas orgona- és zongoraművésszel a Nemzeti Összetartozás Alapítvány. A turné bevételeivel célzott támogatást nyújtanak a kárpátaljai magyar oktatási és szociális intézményeknek. Kiskunfélegyházán szeptember 30-án, szombaton 18 órakor kezdődik a jótékonysági esemény.

Az első orgonakoncertet szeptember 23-án, szombaton a székesfehérvári bazilikában rendezték meg, ahol az adományok mellett tanszerfelajánlásokat is fogadtak. Székesfehérvár után szeptember 30-án,  Kiskunfélegyházán, október 7-én Fonyódon, október 14-én Ócsán, majd október 21-én Mezőtúron folytatódik a jótékonysági turné, amelynek záró állomása a felvidéki Ipolyság lesz, október 28-án.

A szervezők kérése, hogy a belépőjegyre szánt összeget dobják a helyszínen kihelyezett urnába. Az ajánlott adomány fejenként 1.500 – 5.000 forint, amelyeket az alapítvány teljes egészében a kárpátaljai magyar oktatási és szociális intézményeknek juttatja el. A helyszíneken emellett tanszereket is gyűjtenek a háború sújtotta tartományban magyar nyelven tanuló általános iskolás gyerekek részére.

Aki nem tud részt venni az orgonakoncerteken, hozzájárulását a Nemzeti Összetartozás Alapítvány OTP Banknál vezetett 11711003-21469525 számú bankszámlájára küldheti el.

Megjegyzésnek kérik beírni, hogy Kárpátalja. (IBAN: HU36117110032146952500000000, SWIFT / BIC kód: OTPVHUHB)


„A jókedvű adakozót szereti az Isten...”

Nemzeti Összetartozás Alapítvány
                      

Kövessen minket a Facebookon is!