Helyi hírek 2023. szeptember 27. 10:00

Közösségi alkotópontot adnak át Gondolkodj ökosan! címmel a könyvtárban

Közösségi alkotópontot adnak át Gondolkodj ökosan! címmel a könyvtárban
Ismeretterjesztő kutatóállomást és közösségi pontot adnak át a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár Hattyúház részlegében Gondolkodj ökosan! elnevezéssel szeptember 28-án, csütörtökön 10 órakor.

A szervezők ezzel az új szolgáltatással szeretnék elérni, hogy a különböző tudományok iránt érdeklődők ne csak könyvek segítségével bővíthessék tudásukat, hanem tapasztalati és játékos úton is. A főszerep a zöldenergiáé lesz, amelynek megértéséhez társasjátékok, csillagászati modellek, valamint mikroszkóp alatt vizsgálható preparátumok nyújtanak lehetőséget. Ez utóbbiak között találhatunk spórákat, növényi, illetve állati modelleket.

Az interaktív állomás használatához nem kell bejelentkezni, azonban előre egyeztetett időpontban a könyvtárosok segítséget is tudnak nyújtani az eszközök használatához.

V. B.
                

Kövessen minket a Facebookon is!