Program 2023. szeptember 28. 12:00

Kutatók Éjszakája a Móra Ferenc Gimnáziumban

Kutatók Éjszakája a Móra Ferenc Gimnáziumban
Újra Kutatók Éjszakája a Móra Ferenc Gimnáziumban szeptember 29-én, pénteken. Az országos eseménysorozatba idén is bekapcsolódó iskola, 17 és 20 óra között várja az érdeklődő diákokat, szüleiket és nagyszüleiket is – tudtuk meg dr. Kása Zsuzsanna igazgatótól.

Az intézményvezető hozzátette, hogy 2023-ban a kollégái újragondolták a programokat és több új elem is bekerült. A legnagyobb népszerűségnek örvendő szárazjeges kísérletek mellett 8 tudományterületen zajlik majd a Varázslóiskola nevű felfedezés. Ezek között a robotika, a nemzetek sajátossága, gasztronómia, zeneszoba, gyógynövénytan is helyet kap, sőt, még szikrákat is teremtenek az esemény során.Izgalmas logikai szoba, kvíz és idén a régészet sem pusztán elméleti előadás lesz csak, hiszen a távolugró gödörben elhelyezett régiségeket lehet szakszerűen „feltárni”. 19 óra után egy koncert is helyet kap, ahol a pedagógusok és a diákok összefogásának köszönhetően egy zenei produkcióval készülnek a látogatók számára.

A programokra regisztrálni a kutatokejszakaja.hu oldalon Kiskunfélegyháza város beírásával lehet.

Szeretettel várják az érdeklődő szülőket és a gyermekeket!

Z. A.
             

Kövessen minket a Facebookon is!