Program 2023. október 1. 18:00

Októberi programok a városi könyvtárban

Októberi programok a városi könyvtárban
A Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár októberi programajánlója.

Október 3–7.: Az Országos Könyvtári Napok helyi programjai
Mottó: Hídépítők – a könyv híd, a könyvtár összeköt
Megbocsátás hete a késedelmes olvasóknak, valamint egész héten kedvezményes beiratkozási lehetőség.

Október 3., kedd 10 óra
Kibővített Betűbölcsi az anyatej világnapja alkalmából a Kiskunfélegyházi Védőnői Szolgálat, a Nagycsaládosok Kiskunfélegyházi Egyesülete és a városi könyvtár szervezésében.

Október 3., kedd 17 óra
Magyarországi városházák című kötetét mutatja be Brunner Attila művészettörténész, levéltáros, Budapest Főváros Levéltárának munkatársa. A kiskunfélegyházi szerzővel a könyvéről beszélget dr. Kőfalviné dr. Ónodi Márta, a Bács-Kiskun Vármegyei Levéltár Kiskunfélegyházi részlegének vezetője, főlevéltárosa.

Október 4., szerda 16.45
Ovis német. A 3–6 éveseknek szóló játékos foglalkozást Jankovszki Sára német nyelvtanár vezeti.

Október 4., szerda 17 óra
Flavon klub

Október 5., csütörtök 15.30 – Felsőtemető
Megemlékezés Fekete János díszpolgár sírjánál halálának 15. évfordulója alkalmából.

Október 5., csütörtök 17 óra
Fekete János Múltidéző című könyve alapján irodalmi összeállítás a szerző Petőfihez kötődő írásaiból a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület szervezésében. A műsort összeállította dr. Luchmann Zsuzsanna, közreműködnek az irodalmi szekció tagjai.

Október 7., szombat
8 órától Családi szombat délelőtt

9.30-tól Az Év Olvasója 2023 díjátadó ünnepsége, valamint a városi könyvtár és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület szervezésében meghirdetett Petőfi-vers illusztrációs pályázat eredményhirdetése. Közreműködik Keserű Benedek és Gombás Bende.

11 óra A Léghajó Meseszínház Furulyás Palkó című gyermekműsora

Október 9–13.
Óvodások hete az állatvédelmi témahét jegyében

Október 10., kedd 17 óra
A Félegyházáról indultak sorozat vendége Madari Gyula mérnök, idegenvezető, a Makrovilág Zarándok Utazási Iroda alapítója és igazgatója. Beszélgetőtársa dr. Tarjányi József, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület tiszteletbeli tagja.

Október 11., szerda 16.45
Ovis német. A 3–6 éveseknek szóló játékos foglalkozást vezeti Jankovszki Sára német nyelvtanár.

Október 12., csütörtök 17 óra
Kovács Sándor-emlékest. Zenés irodalmi felolvasóest a Móra Ferenc Gimnázium nyugalmazott igazgatójának verseiből. Megemlékezik dr. Kása Zsuzsanna, a Móra Ferenc Gimnázium igazgatója. Közreműködik Rácz-Szabó Zoltán és az Ülő Bikák Zenekar. Narrátor: Babinyecz Zsolt.

Október 13., péntek 10 óra
Koppints, Nagyi! Okostelefon-használatról szépkorúaknak. A gyakorlatias képzést tartja Angeli Róbert, a Vodafone kiskunfélegyházi kirendeltségének munkatársa.

Október 14., szombat
A városi könyvtár és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület standját keresse az Őszi virágünnepen 8 és 12 óra között.

Október 17., kedd 10 óra
Betűbölcsi, a városi könyvtár baba-mama klubja
Vendég: Bartha-Lekli Ildikó, méhőrző
Téma: Szakrális nőiség, méhtudatosság

Október 18., szerda 16.45
Ovis német. A 3–6 éveseknek szóló játékos foglalkozást Jankovszki Sára német nyelvtanár vezeti.

Október 18., szerda 17 óra
A magyar festészet napja alkalmából nyíló kiállításon bemutatkozik a Budai Képzőművész Egyesület. A tárlatot Rácz Lászlóné nyugalmazott rajztanár, a Holló László Képzőművész Kör tagja nyitja meg. Közreműködik Fekete Zoltán és családja.

Október 19., csütörtök 17 óra
Petőfi Sándor prózai írásai. Előadó: Juhász István, a Móra Ferenc Gimnázium Pilinszky-díjas örökös tanára. Tárogatón közreműködik dr. Tóth Ákos.

Október 21., szombat 9.45
A Szervdonor Családokért Alapítvány találkozója a könyvtárban.

Október 24., kedd 17 óra
A haragon át a megbocsátásig címmel jelent meg dr. Sinkó Melinda író, pszichoterapeuta, orvos legújabb könyve. A kötetről a szerzővel beszélget dr. Máttyássy Adrienn osztályvezető főorvos, címzetes egyetemi docens, pszichiáter, addiktológus szakorvos.

Október 25., szerda 16.45
Ovis német. A 3–6 éveseknek szóló játékos foglalkozást Jankovszki Sára német nyelvtanár vezeti.

Október 26., csütörtök 17 óra
A „Láng van szívemben…” sorozat vendége Dalmay Árpád író, költő, publicista, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület tagja. Beszélgetőtársa dr. Tarjányi József, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület tiszteletbeli tagja. Téma: A kárpátaljai Petőfi-kultusz ápolása.

Október 31., kedd 10 óra
Betűbölcsi, a városi könyvtár baba-mama klubja
Vendég: Szabó Lúcia fodrász
Téma: Hajfonás lépésről lépésre. Gyakorlati tippek a fodrásztól nem csak kismamáknak.

Október 31., kedd 16.30
Könyvek Klubja olvasókör
Vezeti: dr. Szabó Imre filozófus. Téma: Kavabata Jaszunari: Az ezerdaru-minta című elbeszélése. A klub nyitott, bárki, bármikor bekapcsolódhat. Az olvasmányt kérje a könyvtár információs pultjánál.

A könyvtár munkatársai megkezdték a karácsonyi játék- és könyvadomány-gyűjtést rászoruló családok részére.
          

Kövessen minket a Facebookon is!