Helyi hírek 2014. február 11. 08:36

Lakatot a szerelemre

Képgaléria
Lakatot a szerelemre
Kiskunfélegyházán is felállították a „szerelemlakatok falát”. A városközpontban található falra már felkerült az első lakat, és remélhetően kulcsát is eldobták annak reményében, hogy soha nem lesz szükség annak kinyitására, levételére.

Hasonló falat Magyarországon először Pécsett alakítottak ki, majd az ország több városa is követte a kezdeményezést, miután kiderült, hogy a szerelmesek szívesen kötik össze sorsukat a nyilvánosság előtt is egy szimbolikus zárral.

Dinnyés Tibor, a félegyházi „szerelmes-lakatok falának” létrehozója azt reméli, hogy egyre többen helyezik el itt az összetartozás jelképét, megjelölve azt nevükkel, vagy rövid üzenettel, idézettel.

Valentin napjához közeledve biztosak lehetünk benne, hogy nem marad a fal lakatok nélkül. De bízzunk abban is, hogy legtöbbek számára igaz összetartozást, és nem gondokkal teli összezártságot jelent majd ez a szimbólum.

 

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!