Sport 2014. december 8. 09:55

Eredményesen kezdett az új íjászegyesület

Képgaléria
Eredményesen kezdett az új íjászegyesület
Külön utakon folytatta sportpályafutását a sokáig a Koppányok közé tartozó Vas Tibor és Vas Bianka. A versenyzők 2014. november elején új íjászegyesületet hoztak létre nyolc fővel. A Kiskunfélegyházi HTK Fénypárducok Íjász Szakosztályának tagjai december 6-án a VIII. Mikulás Kupa teremíjász versenyen vettek részt Kunszentmártonban, ahol kettő érmet szereztek.

 

 

 

 

 


A verseny a történelmi íjjal lövők számára kicsit extrémnek tekinthető 25 méteres távon zajlott, 80-as FITA táblára.


A Fénypárducok tagjai fizikailag és mentálisan felkészülve vágtak neki a versenynek.

Vas Bianka az ifi pusztai lány kategóriában aranyérmet szerzett,  míg Vas Tibor teljesítménye a felnőtt férfi pusztai kategóriában az ezüstéremhez volt  elég. Tibor mindössze két ponttal maradt le az olaszországi EB győztesétől.

 

Támogatóik: Integrál ZRT. , Móra Ferenc Gimnázium.

Nimurta
 

Kövessen minket a Facebookon is!