Program 2023. október 21. 18:00

Bemutatják dr. Sinkó Melinda legújabb könyvét

Bemutatják dr. Sinkó Melinda legújabb könyvét
Október 24-én, kedden 17 órai kezdettel mutatják be dr. Sinkó Melinda író, pszichoterapeuta, orvos legújabb könyvét, A haragon át a megbocsátásig címmel a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A szerzővel dr. Máttyássy Adrienn osztályvezető főorvos, címzetes egyetemi docens, pszichiáter, addiktológus szakorvos beszélget.

A harag természetes érzelem, amit nem szabad elnyomni. A múltbeli sérelmek feldolgozása kulcsfontosságú a békéhez. A haragot nem szabad az agresszióval azonosítani, és ha megértjük ezt, képesek leszünk jobban kezelni az életünket. A könyv lényege, hogy hogyan dolgozzuk fel a sérelmeinket, és hogy a gyerekkori mintázatok miként határozzák meg véleményünket. Ha elfogadjuk a harag érzését, közelebb kerülünk a megbocsátáshoz. A könyv azt támasztja alá, hogy a harag mögött gyakran csak kielégítetlen igények lapulnak. és arra bátorít, hogy nem vagyunk egyedül az érzéseinkkel – a mondta el dr. Sinkó Melinda egy korábbi interjúban.

V. B.
             

Kövessen minket a Facebookon is!