Helyi hírek 2023. november 11. 19:00

Suzuki Vitara segíti a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Polgárőr Egyesület munkáját

Képgaléria
Suzuki Vitara segíti a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Polgárőr Egyesület munkáját
Hivatalosan is átvette a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Polgárőr Egyesület november 11-én, a Szakmaközi Művelődési Ház udvarán azt a magas felszereltségű Suzuki Vitara típusú gépkocsit, amire a Miniszterelnökség és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által kiírt 2022. évi „Városi Civil Alap” pályázaton nyertek forrást. A VCA/5834/1/2022 számú döntés értelmében a „Szolgálati gépjármű beszerzés a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Polgárőr Egyesületnél” elnevezésű pályázaton hatmillió forintnyi vissza nem térítendő támogatásban részesültek.

– A járműre nagy szüksége volt a polgárőröknek, mert a korábban használt gépkocsijuk már elérte a 23 éves kort, és egyre magasabb karbantartási költségekkel, fokozottabb odafigyeléssel volt már csak szolgálatokra bevethető. A járműre azért is szükség van, mert térségünk az embercsempészek útvonalába esik, így fokozott közterületi, külterületi jelenlétre van szükség. A rendőrséggel való közös figyelőszolgálatok száma is fokozható a gépjármű rendelkezésre állásával – mondta el kérdésünkre Balla László, az egyesület újonnan megválasztott elnöke.

V. B.

Fotó: Fantoly Márton  
              

Kövessen minket a Facebookon is!