Helyi hírek 2023. november 12. 14:00

A Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései

A Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései
Évközi 32. vasárnap – Szent Asztrik ünnepe –2023. november 12.

1. A hét ünnepei: hétfőn a magyar szentek és boldogok, szerdán Nagy Szent Albert püspök,
csütörtökön a Skóciai Szent Margit, pénteken pedig Nagy Szent Gertrúd emléknapja lesz.

2. November 13-án, hétfőn Fatimai Napot tartanak, déli 12 órakor ünnepi szentmisét mutatnak be a Fatimai Szűz tiszteletére. Előtte fél 12-től a rózsafüzért imádkoznak a családokért és az egyházközségért. A Mária Tisztelők Köre ezen a napon este 6 órára várja a testvéreket közös imádságra a Mártírok u. 7. szám alá.

3. Hétfőn este, 17.30-kor Bibliaóra lesz a közösségi házban, várják szeretettel a testvéreket.

4. A karitász tartósélelmiszer-gyűjtést szervez november 17-én, pénteken 13 és 17 óra között, valamint 18-án, szombaton 8 és 12 között a következő helyszíneken: Móravárosi ABC, Kossuth utcai ABC, Petőfi-lakótelepi ABC. Adományainkkal segíthetik a karitász munkáját, a templomban hamarosan kihelyezett kosarakba pedig tartós élelmiszert gyűjtenek a szegények megsegítésére. November 19-én, jövő vasárnap Szent Erzsébet ünnepe lesz, ezért Erzsébet-kenyeret szentelnek minden szentmisén, a perselygyűjtés pedig a karitász javára történik.

5. A jövő évre miseszándékok írathatóak a plébánián.

6. Jövő évi kalendárium és naptár kapható a templomi hátsó asztalnál és a plébánián.
                            

Kövessen minket a Facebookon is!