Helyi hírek 2014. december 9. 22:20

Új helyen a mentőállomás

Képgaléria
Új helyen a mentőállomás
A volt kommendáns hivatal épületébe költözik a félegyházi mentőállomás. A Kossuth utca 10. szám alatti épületrészt addig veszik birtokba, amíg a korábbi, Hunyadi utcai bázisukat felújítják. A „Sürgősségi ellátás fejlesztése-mentés” program keretében ugyanis egy jól felszerelt, a kor elvárásainak megfelelő mentőállomást építenek Félegyházán. A változás ellenére a segélyhívásokat továbbra is a 104-es, vagy 112-es hívószámon várják.

A városvezetés arra törekedett, hogy az átmeneti időszakra minél hamarabb megfelelő helyet biztosítsanak a mentőállomásnak – mondta el Balla László alpolgármester, amikor átadta a Kossuth utcai épületrész kulcsait a mentőszolgálat képviselőinek. Az infrastruktúra kiépített, a helyiségek kellő méretűek, minden feltétel adott a biztonságos működéshez. A garázsokat nélkülözniük kell ugyan a mentősöknek, de az elektromos csatlakozások, amelyek az autók készenlétének biztosításához szükségesek, kiépültek és működnek. Minden adott tehát ahhoz, hogy zavartalan legyen a mentők működése Félegyházán és térségében.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!