Helyi hírek 2023. november 20. 16:00

Sütivásár egy testvérpárért

Sütivásár egy testvérpárért
Újra sütivásár keretében kérik a lakosság segítségét november 21-én, kedden.  A gyűjtés ezúttal egy testvérpár javára zajlik. A 13 éves Sztojka Máriónak, aki kétéves kora óta kerekesszékben éli mindennapjait egy gyógyíthatatlan izombetegség következtében, valamint hároméves húgának, Majának, akinél októberben mellkastumort állapítottak meg. A diagnózist Majánál egy műtét követette, most pedig utókezelésre hordják a kislányt. A család harmadik gyermeke, Patrik mindössze 4 éves, így természetesen az ő utaztatása szülői felügyelettel történhet csak.

A három testvér közül kettő szorul a szülei segítségére folyamatosan, amelynek megoldása szinte lehetetlen autó és jogosítvány hiányában. A történet megismerése után néhány órával a Dél-100 Kft. és a Süveges Képző- és Vizsgaközpont vezetője, Süveges Sándor felajánlották az édesanyának a jogosítvány anyagi fedezetét, így az engedélyt meg tudja szerezni hamarosan. Amire viszont még mindig nagy szüksége van a családnak, az egy használt, jó állapotú jármű, ami tényleg könnyebbé tenni a mindennapjaik utazásait – tudtuk meg Bajzák Andreától, az önkormányzat ifjúsági referensétől.Ezért szervezik a sütivásárt, ahová felajánlásokat várnak sütemény formájában november 21-én, kedden, két helyszínen: a polgármesteri hivatal előtt és a piac bejáratánál. Az eseményt támogatja még Kürtösi Zoltán, a Zolinho Egészségsziget tulajdonosa, aki egy napi bevételét ajánlotta fel, illetve az értékesítésben is segít, és Serfőző József, aki a korábbi gyűjtés kedvezményezettjének, Jocikának az édesapja. József szeretne egy kicsit visszaadni abból a sok jóból, amiben a családjukat részesítették, ezért Bemer matracot ajánlott fel kiegészítő kezelés gyanánt, két hónapra.

A szervezők várják a süteményfelajánlásokat a vásár napján, jelezhetik a következő telefonszámon:
70/375-3541 – Bajzák Andrea,
30/799-0171- Kovácsné Nagypál Anita.

Ha anyagi segítséget nyújtanának, a következő számlaszámon tehetik meg:
OTP Bank: 11773092-00935706 (Sztojka Márió).
Közlemény: Majácska gyógyulása.
               
Z. A. 
             

Kövessen minket a Facebookon is!