Helyi hírek 2023. november 19. 08:00

December 24.: kiderült, mikor lesz idén advent első és utolsó vasárnapja

December 24.: kiderült, mikor lesz idén advent első és utolsó vasárnapja
Kulcsár Dávid katolikus pap egy Facebook-posztban tisztázta, hogy idén, amikor december 24. vasárnapra esik, pontosan mikor kezdődik advent.

„Nem először és nem is utoljára fordul elő a világtörténelemben ez az egybeesés, a meglepődés viszont arra enged következtetni, hogy sajnos ahogy zajlik az elvallástalanodás, egyre kevesebben értik az ünnepkörök alakulásának logikáját” – áll a bejegyzésben.

Hagyományosan azt szoktuk mondani, hogy a december 25-ét megelőző negyedik vasárnaptól karácsonyig számított időszak az advent, de a katolikus pap felhívja a figyelmet arra, hogy advent első vasárnapját nemcsak visszafelé számolgatva állapíthatjuk meg, hanem van egy biztosabb módszer is: advent első vasárnapja mindig a Szent András napjához (november 30.) legközelebb eső vasárnap. Mivel idén december 3. közelebb van hozzá, mint november 26., ezért egyértelmű a helyzet – számolt be az Infostart.

„December 24. délelőtt még adventi nap, majd este kezdődik meg a karácsony elővételezett ünneplése” – tette hozzá.
      

Kövessen minket a Facebookon is!