• Kezdőlap
  • Hírek
  • Program
  • Könyvek Klubja – Diego Hurtado de Mendoza: Lazarillo de Tormes élete, jó sora és viszontagságai
Program 2023. november 20. 15:00

Könyvek Klubja – Diego Hurtado de Mendoza: Lazarillo de Tormes élete, jó sora és viszontagságai

Könyvek Klubja – Diego Hurtado de Mendoza: Lazarillo de Tormes élete, jó sora és viszontagságai
Kihagyhatatlan eseményt kínál a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban dr. Szabó Imre filozófus vezette Könyvek Klubja, az irodalom és kultúra kedvelői számára november 21-én, kedden 16:30-tól.

Borítókép: Diego Hurtado de Mendoza – © J. Bedmar/Iberfoto

A mostani alkalommal Diego Hurtado de Mendoza: Lazarillo de Tormes élete, jó sora és viszontagságai című műről beszélgethetnek a különleges olvasmányok iránt érdeklődők. Az esemény nyitott minden érdeklődő számára. A történet főszereplője, Lázaro, egy alacsony sorsú ember, aki számos gazdánál
szolgál, beleértve egy vak koldust, egy szegény papot, egy éhenkórász nemest, egy kolduló barátot és egy búcsúcédula-árust. Mindezek ellenére Lázaro sosem hagyja megtorlatlanul a rajta esett sérelmeket és végül elindul a társadalmi emelkedés útján, vízárusból Toledo városának kikiáltójává válik. A regény
nemcsak Lázaro életéről, hanem a korabeli társadalomról és annak tipikus alakjairól is szól. A mű nyelve gazdag fordulatokban és népi szólásokban, ironikus hangvételű, néha szatirikussá válik.

V. B.
               

Kövessen minket a Facebookon is!