Helyi hírek 2023. december 1. 20:00

Világító adventi kalendáriumot nyit Félegyházára a Kossuthváros – frissítve!

Világító adventi kalendáriumot nyit Félegyházára a Kossuthváros – frissítve!
Fénylő ablakok változnak élő adventi naptárrá egy országos kezdeményezés kapcsán, amelyhez idén Kiskunfélegyháza egyik városrésze, a Kossuthváros is csatlakozott Nagyné Tapodi Timea szervezésében – hívta fel lapunk figyelmét dr. Kiss Ákos Csaba önkormányzati képviselő.

Borítókép: hiros.hu illusztráció

A kezdeményezés lényege, hogy az advent napjaiban, azaz december 1. és Szenteste között minden este másik otthon felékesített ablakában gyúlnak fel az ünnepi fények, mintha egy városrésznyi adventi kalendárium ablakait nyitogatnánk.

Nagyné Tapodi Timea szervező munkájának köszönhetően állt össze a pontos címlista, akik vállalták, hogy ablakuk feldíszítésével csatlakoznak a kezdeményezéshez. Így családok, baráti közösségek az adventi időszak minden estéjén felfedező sétára indulhatnak ablakvadászként. A díszítésben az egyetlen elvárás, hogy benevezett ablakon fel legyen tüntetve annak sorszáma, vagyis az adventi naptárban elfoglalt helye.


                    

Kövessen minket a Facebookon is!