Sport 2023. december 2. 18:00

Mikulás erőemelő kupát rendeztek a városban – frissítve

Képgaléria
Mikulás erőemelő kupát rendeztek a városban – frissítve
Erőemelő kupát rendeztek a kiskunfélegyházi Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Kollégium sportcsarnokában december 2-án. Az egész napos eseményen 461 versenyző indult. Ebből a legfiatalabb 14, a legidősebb pedig 81 éves volt. A megjelenteket Csányi József polgármester köszöntötte. A verseny részleteiről Patyi Zoltán szervező számolt be.

A polgármester rövid beszédében kiemelte: büszke arra, hogy Kiskunfélegyháza már évek óta egy ilyen rangos versenynek adhat otthont, ahol ilyen sokan összemérhetik tudásukat. Minden versenyzőnek sok sikert, jó eredményt és áldott ünnepeket kívánt.

– Nagy örömünkre szolgál, hogy idén 461 versenyzővel rendezhettük meg a Mikulás Kupát, ahol a legfiatalabb versenyző csupán 14 éves, a legidősebb pedig a 81. életévét is betöltötte már. Az esemény fekve nyomással kezdődött, majd felhúzással folytattuk. A nap a bicepszversennyel ért véget. Az indulók értékelése súlyonként és korcsoportonként történt. Az, aki csúcsokat döntött, a Magyar Professzionális Erőemelő Liga ranglistájára is felkerült. Városunkból mintegy 20 versenyző nevezett.

Ami különleges a mostani kupában, hogy egy egykori sporttársunk családjának adománygyűjtést is szerveztünk a verseny ideje alatt. A férfi egy autóbaleset során olyan mértékű sérüléseket szenvedett, hogy jelenleg is kómában fekszik. Alig néhány éves kislánya pedig születése óta mozgásában korlátozott. A feleség erőn felül próbál helytállni ebben a nehéz helyzetben, de minden anyagi segítség jól jön nekik – indokolta a gyűjtést Patyi Zoltán.

Eredmények:

Gubicza Pál
Felhúzás Master 1, -125 kg, 1. hely
Bicepsz Master 1, -125 kg, 1. hely

Bajzák György
Fekve nyomás Master 1, -125 kg, 1. hely
Bicepsz Master 1, -125 kg, 3. hely 

Patyi Bettina
Felhúzás Open -60 kg, 2. hely
Abszolút 2. hely

Patai Petra
Felhúzás Ifjúsági -67,5 kg, 1. hely
Bicepsz Ifjúsági  -67,5 kg, 1. hely
Abszolút 1. hely, Ligarekord-felállítás

Berta Barbara
Felhúzás Open, -56 kg, 1. hely, 
Abszolút 3. hely

Kertész Zsuzsanna
Bicepsz Master 1, +90 kg,  1. hely, 
Abszolút 1. hely 
Ligarekord-felállítás

Kocsis Csilla
Bicepsz Open, -67,5 kg, 2. hely

Rácz Anasztázia
Felhúzás Ifjúsági, -60 kg, 1. hely, 
Abszolút 2. hely

Rácz Illés
Felhúzás Ifjúsági, -67,5 kg, 5. hely 

Török József
Fekve nyomás Master 2, -90 kg, 2. hely
Felhúzás Master 2, -90 kg, 1. hely
Ligarekord-felállítás

Tóth Mariann:
Fekve nyomás Master 1, +90 kg, 1. hely

V. B.

Fotó: Fantoly Márton
                 

Kövessen minket a Facebookon is!