Program 2023. december 12. 10:00

Könyvek klubja – Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg

Könyvek klubja – Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg
A kis herceg című könyv lesz a december 12-i Könyvek klubja témája. Az Antoine de Saint-Exupéry által írt művet dr. Szabó Imre filozófus elemzi 16:30-tól a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

A kis herceget Antoine de Saint-Exupéry írta, aki egy varázslatos utazásra invitálja az olvasót. A történet középpontjában egy pilóta és a kis herceg találkozása áll, aki egy távoli bolygóról érkezett. A fiú mesél a pilótának saját bolygójáról, a rózsájáról, és azokról a furcsa bolygókról, amelyeket látogatása során felfedezett. A bolygókon különböző karakterekkel találkozik, akik valamilyen emberi jellemet testesítenek meg. A kis herceg történetei nemcsak a gyermeki ártatlanságot és a csodálatot idézik fel, hanem mélyebb üzeneteket is hordoznak a szeretetről, a barátságról és a magányról. Bár a könyv elsősorban gyerekeknek szól, a felnőttek számára is sokat nyújt. Arra emlékeztet bennünket, hogy néha a legfontosabb dolgokat a szívünkkel kell látnunk, nem a szemünkkel.

V. B.
             

Kövessen minket a Facebookon is!