Helyi hírek 2024. január 3. 14:00

Nemzeti értékek versenye – 2024

Nemzeti értékek versenye – 2024
Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata versenyt hirdet a vármegye általános iskolái felső tagozatos tanulói és középiskolás diákok csapatai számára Nemzeti értékek versenye – 2024 címmel. ​​​​​​​A versenyen való részvétel díjmentes.

Versenyt szervez Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata az Agrárminisztérium által meghirdetett „A nemzeti értékek és hungarikumok gyűjtésének, népszerűsítésének, megismertetésének, megőrzésének és gondozásának támogatása” című, HUNG-2023 kódjelű felhívásra benyújtott nyertes pályázat alapján.
A vetélkedő célja a nemzeti értékek és hungarikumok minél szélesebb körű megismertetése, a települési és vármegyei értéktárba nyilvántartásba vett értékek körének bővítése, Bács-Kiskun vármegye ifjú értékőreinek felkutatása.

A versenyre Bács-Kiskun vármegye valamennyi iskolája csapatokat állíthat két kategóriában:

• 1. kategória: általános iskola felső tagozat (5-8. osztály)

• 2. kategória: középiskola (9-12. osztály).

A verseny három fordulóból áll, amelyre 4-8 fős csapatokkal lehet nevezni. A vetélkedő első két online fordulóját követően a továbbjutók személyesen mérik össze tudásukat, kreativitásukat és csapatjátékukat.

A versenyre nevezni az alábbi űrlap kitöltésével lehet 2024. január 12-éig:
https://forms.gle/Zicvd3bbAHt3QAccA
                 

Kövessen minket a Facebookon is!