Helyi hírek 2023. december 31. 10:00

A Sarlós Boldogasszony Főplébánia hírei

A Sarlós Boldogasszony Főplébánia hírei
A Szent Család vasárnapja – 2023. december 31.

1. Hálásan köszönik mindazok felajánlását, segítségét és önzetlen szorgalmát, akik ebben az esztendőben akár anyagilag, akár kétkezi munkával vagy bármely más módon támogatták és segítették az egyházközséget. Isten fizesse meg minden jóságukat!

2. Január 1-jén, Újév napján, Szűz Mária, Isten anyjának főünnepe lesz, egyben a Béke világnapja is. Vasárnapi miserend lesz érvényben. A hét további ünnepei: kedden Nagy Szent Vazul és Nazianzi Szent Gergely egyháztanítók emléknapja, szerdán Jézus Szent Nevének emléknapja, szombaton pedig Vízkereszt, Urunk megjelenésének parancsolt főünnepe lesz.

3. Jövő vasárnap Urunk megkeresztelkedésének ünnepével lezárul a karácsonyi időszak.

4. A héten lesz elsőpéntek, 24 órás szentségimádást tartanak reggel 6 órától szombat reggelig, a férfiak zarándoklata Pálosszentkútra pénteken délután 5 órakor indul az Ótemplomtól. Elsőszombaton az esti szentmise előtt a litániát imádkozzák.

5. Január 6-án, szombaton Vízkereszt főünnepén reggel 7 és este 6 órakor mondanak ünnepi szentmisét, amelyben vizet és tömjént szentelnek.

7. Várják azon jegyespárok jelentkezését, akik a 2024-es évben szeretnének házasságot kötni. Bővebb tájékoztatást a plébánia hivatalban kaphatnak.

8. Az új év szentmiséire miseszándékok irathatóak a plébániahivatalban.

9. A Sarlós Boldogasszony Főplébánia  lelkipásztorai és munkatársai mindannyiuknak Istentől megáldott, szeretetben és örömben gazdag, boldog új esztendőt kívánnak!

                         

Kövessen minket a Facebookon is!