Helyi hírek 2014. december 14. 08:50

Luca-napi mulatozás

Képgaléria
Luca-napi mulatozás
Bemutatkozott Béla, a kecske

Luca napja a Gergely-naptárban az év legrövidebb napja volt, a „világosság születésének” kezdete. Dologtiltó nap, az ősi hiedelem szerint e napon tilos volt a lányoknak, asszonyoknak dolgozniuk, de nem volt szabad sem kölcsönadni, sem kölcsönkérni.

A mulatozást egyetlen babona sem tiltotta, de még a gyerekek kézműves foglalkozása sem szerepel a jóslásairól híres nap elrettentései között, ezért a művelődési központ bátran szervezett Luca napjára mulatságot. A gyerekek téli díszeket készítettek, majd a Profi-L Bábcsoport fergeteges „Béla, a kecske” című előadása alapozta meg a vígasságot. Aprók tánca és táncház feledtette végül a Luca napjához kötődő sötét legendákat.

tli

Kövessen minket a Facebookon is!