Helyi hírek 2024. február 6. 17:30

Kiváló eredmények az országos olasz nyelvi versenyen

Kiváló eredmények az országos olasz nyelvi versenyen
Kiváló eredményeket értek el a Móra Ferenc Gimnázium tanulói az SZTE BTK Olasz Nyelvi és Irodalmi Tanszék által szervezett olasz nyelvi versenyen.

A verseny első három írásbeli fordulójának eredményei alapján Majoros Réka (12/B), Tari Rita (12/B), Kovács Nikolett (11/A), Somogyi Petra (11/A) és Sinkó Emma (11/A) tanulók aranykategóriában, Fekete Olga (11/A) ezüstkategóriában végzett. Az aranykategóriában végzett diákok – az országból összesen 45 versenyző – a februári szóbeli, döntő fordulóba is bejutottak.A lányok kiváló szereplését és remek előadását az elért helyezések is bizonyítják, hiszen Sinkó Emma, aki I. helyezést ért el kategóriájában, szóbeli produkciójáért a zsűri különdíját is átvehette. Kovács Nikolett II. helyezést, Majoros Réka (12/B) harmadik helyezést, Tari Rita (12/B) pedig ötödik helyezést ért el saját kategóriájában.

Az előkelő sikerek a felkészítő tanárok, Fábián Fruzsina és Kiss Gabriella tanárnők munkáját is dicsérik.

K. G.
             

Kövessen minket a Facebookon is!