A háborúk környezeti hatásairól tartottak előadást a Constantinumban
Az egyetem és a Constantinum intézmény között hosszú évek óta fennálló szoros munkakapcsolat jelentős előnyökkel jár mindkét fél számára. Az iskola diákjai – Kutalik Tamás szakmai tanárnak köszönhetően – már eddig is többször részt vettek az egyetem által szervezett programokon. Egy ilyen látogatás során merült fel az ötlet, hogy a rendvédelmi szakon tanuló diákoknak szélesebb képet kellene nyújtani a világ aktuális problémáiról.
Ez az igény hívta életre a mostani előadást is, ahol dr. Padányi József vetített képek segítségével tette izgalmassá és érdekfeszítővé történeteit. Az előadó hangsúlyozta, hogy nagyon nehéz időket élünk, ahol a környezetvédelem és annak szabályozása kiemelt fontosságú. Ugyanakkor a háborús összecsapások során elszórt haditechnikai anyagok és maradványok olyan mértékű – akár visszafordíthatatlan – károkat okoznak, amivel a jövő nemzedéke is szembesülni fog.
Az előadó kiemelt figyelmet szentelt a Magyarországot körülvevő országok hulladéktérképére, rámutatva az 1990-es évekbeli délszláv háború fegyverhulladékából visszamaradt hatalmas mennyiségű szemétre. Ez – ahogyan fogalmazott – még száz év múlva is szennyezni fogja a földeket, az élővilágot – mutatott rá dr. Padányi József szókimondó előadásmódjával. Meggyőződése ugyanis, hogy a diákokat konkrét és őszinte közlésekkel lehet megnyerni.
V. B.