Helyi hírek 2024. február 8. 07:00

90 éve halt meg Móra Ferenc

Képgaléria
90 éve halt meg Móra Ferenc
Kilencven éve, 1934. február 8-án halt meg Móra Ferenc író, muzeológus, a magyar irodalom kiemelkedő alakja. Ez alkalomból február 7-én a kiskunfélegyházi Móra-téren, a róla készült ülőszobornál tartottak megemlékezést.

A megjelenteket Kovács-Csonka Szilvia, a Móra Ferenc Művelődési Központ igazgatója köszöntötte, majd életrajzának ismertetése után a Rosta Ferenc és Balla László alpolgármesterek, a képviselő testület tagjai, az intézmények vezetői, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület és a Móra Ferenc Társaság
tagjai, valamint a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár, a Kiskun Múzeum és a Móra Ferenc Művelődési Központ munkatársai elhelyezték a megemlékezés koszorúit.

V. B.

Fotó: Fantoly Márton  
            

Kövessen minket a Facebookon is!