Helyi hírek 2014. december 19. 08:45

Horthy és Szálasi „zsidópolitikája” 1944-ben

Képgaléria
Horthy és Szálasi „zsidópolitikája” 1944-ben
A Petőfi Sándor Városi Könyvtárban 2014. december 16-án a magyar holokauszt emlékév alkalmából került sor Karsai László, a Szegedi Tudományegyetem professzora, az MTA doktora Horthy és Szálasi „zsidópolitikája” 1944-ben és Nagy István a Móra Ferenc Gimnázium tanára Zsidókérdés Kiskunfélegyházán 1919-1944 című előadására.A két előadó összekapcsolta a korabeli félegyházi és országos eseményeket, új megvilágításba helyezve, magyarázva a vészkorszak eseményeit.

A tudós kutatók előadását nagy érdeklődés övezte, számos kérdés, hozzászólás érkezett a témához mutatva azt, hogy a 70 évvel ezelőtti események ma is foglalkoztatják, elgondolkodásra késztetik az emlékezőket.

Kövessen minket a Facebookon is!