Sport 2024. április 24. 06:00

Uszonyos- és búvárúszó országos bajnokság

Uszonyos- és búvárúszó országos bajnokság
Rabi Anna, a Bácsvíz KVSC versenyzője, a Batthyány Lajos Általános Iskola 5.a osztályosa lehetőséget kapott, hogy a hétvégén Egerben, a Bitskey Aladár Uszodában az ifjúsági korosztályos uszonyos- és búvárúszó országos bajnokságon megmérettesse magát. Jelenleg serdülőkorú versenyzőként számára ez egy magasabb korosztályban történő versenyzést jelentett, így a cél elsősorban a saját időeredményeinek javítása volt.Anna a hétvége folyamán több egyéni csúcsot is úszott:


100 m uszonyos gyors: 1:00.87

50 m felszíni úszás: 24.93

100 m felszíni úszás: 54.80

Az egyéni versenyszámok mellett lehetőséget kapott, hogy bizonyítson a 4x200 m női ifjúsági felszíni váltó tagjaként, ezzel hozzájárulva a váltó sikeréhez. A váltó tagjai: Rónai Anna Zóra, Borbás Luca, Csikai Szonja Vanda, Rabi Anna. A csapat ifjúsági korosztályos országos bajnok lett, gratulálunk a váltó tagjainak és a Bácsvíz KVSC minden versenyzőjének. Felkészítő edzők: Juhos Gergely, Szabó László, Jaksa Milán és Bács Ferenc.

Rabi-Dányi Zita
batthyánysuli.hu
               

Kövessen minket a Facebookon is!