Pályázatokkal segítik a feldolgozóüzemek fejlesztését
– Az előkészítéssel nem árt sietni, ugyanis június 25-étől, illetve a 200 millió forint feletti támogatások esetében július 30-ától nyílik a pályázati beadási határidő, és az időzítésnek most is kulcsszerepe lehet az elbírálásnál – figyelmeztetett dr. Tóth Zsombor, az ibsh Kft. ügyvezetője, az Agrárminisztérium korábbi munkatársa.
A szakértő kiemelte, hogy mind élelmiszeripari, mind borászati, mind pedig a takarmányelőállítási tevékenységhez igényelhető az 50%-os támogatás, sőt, mi több, a beruházás keretében energiahatékonysági és megújuló energia termelési elemek is megjelenhetnek, utóbbi estben akár 70%-os támogatás intenzitással.
– A Kormány és az Agrárminisztérium jól látja, hogy a hazai agrárszektor versenyképességét csak úgy lehet fenntartani, ha az infrastrukturális beruházások révén növelni lehet az üzemek hatékonyságát. A mostani támogatás pontosan ezt segíti elő – foglalta össze dr. Tóth Zsombor.
Érdemes szakmai segítséget kérni a pályázáshoz
A beruházás keretében telekvásárlás, épület, technológia, teherszállítási járművek is elszámolhatóak lesznek. A megvalósítás szempontjából pedig óriási jelentősége van annak is, hogy a támogatásnak legfeljebb 25%-a előlegként lehívható, ami nagymértékben hozzájárul a kevésbé tőkeerős KKV-k finanszírozáshoz – emelte ki a szakember, aki arra biztat minden érdekeltet, hogy kérjen professzionális segítséget a pályázat lebonyolításához.
– Minden ügyfelünk esetében az volt a tapasztalat, hogy óriási segítséget jelentett az ibsh által nyújtott ingyenes előminősítés, hiszen a pályázat benyújtását megelőzően minden lényeges feltétel teljesíthetőségét részletesen elemezzük, így pontos képet kap a vállalat arról, hogy a beruházásához mekkora támogatásra számíthat. Emellett persze érdemes annak is utánajárni, hogy az ÉLIP-támogatás milyen egyéb ösztönzőkkel egészíthető ki, annak érdekében, hogy a pályázó maximalizálni tudja a támogatásokat.