Helyi hírek 2014. december 20. 16:15

Örömmel teli legyen, ne fájdalmas!

Képgaléria
Örömmel teli legyen, ne fájdalmas!
Folytatódott a hagyomány, 50 rászoruló család kapott fenyőfát

A Petőfi téren, a fenyőfaosztástól néhány lépésnyire a Krisztus Szeretete Egyház ajándékát vehették át a rászorultak, a szemközti padnál pedig Balla László alpolgármester és Szamosi Endre tanácsnok szaloncukrot osztogatott.

– Két évvel ezelőtt hagyományt teremtettünk – mondta Salma Ferencné Betti, a jótékonysági esemény szervezője. – Egy félegyházi összefogás, amely valamennyire hozzájárul ahhoz, hogy minden családban örömteli legyen a karácsony, ne fájdalmas.

Az önkormányzat munkatársai összeállítottak egy 50 fős listát a rászorultakról, őket hívták meg, hogy minden családot megajándékozzanak egy-egy fenyőfával – melyet a Székely Katasztrófa-elhárítás biztosított –, egy-egy csomag szaloncukorral, és az Újszövetséggel. A szervező szerint jövőre még több támogatóra számítanak.

A szombat délelőtti jótékonysági akcióval 50 család számára sikerült megkönnyíteni a ünnepi készülődést.

tli

Kövessen minket a Facebookon is!