Helyi hírek 2024. május 18. 08:00

Kihirdették a XIX. Helyismereti vetélkedő győzteseit

Képgaléria
Kihirdették a XIX. Helyismereti vetélkedő győzteseit
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatának díszterme adott otthont a hetek óta zajló XIX. Helyismereti vetélkedő ünnepélyes díjátadó ceremóniájának. A május 16-ai rendezvényen Samu Csilla köszöntötte a diákokat és kísérőiket, kiemelve a verseny jelentőségét és a résztvevők kitartását.

Samu Csilla köszönetet mondott: a felkészítő pedagógusoknak, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárnak, a Magyar Nemzeti Levéltár Bács-Kiskun Vármegyei Levéltára kiskunfélegyházi részlegének, a Móra Ferenc Művelődési Központnak, a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal munkatársainak, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület és a Kiskun Múzeum Baráti Köre tagjainak, Besztercei Attilának, a Paintball Félegyháza vezetőjének, valamint a Corneus Technology Kft.-nek akik támogatása nélkül a vetélkedő nem valósulhatott volna meg.

– A XIX. Helyismereti vetélkedő témája Mérföldkövek – 250 éve város Félegyháza volt, emlékezve arra, hogy városunk 250 éve kapta meg a mezővárosi rangot. Az idei verseny célja az évforduló megünneplése mellett az volt, hogy a diákok mélyebben megismerjék városuk történetét, sorsfordító eseményeit és híres szülötteit, akik jelentősen hozzájárultak Félegyháza fejlődéséhez. A vetélkedő mottója Kölcsey Ferenc: Huszt című verséből származott: „Messze jövendővel vess öszve jelenkort; /Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derűl!”

A verseny négy korcsoportban zajlott, összesen 93 csapat, 279 diák részvételével. A háromfordulós vetélkedő első részében a diákoknak a múzeum és a könyvtár által előre elkészített feladatlapokat kellett megoldaniuk, amelyeket a levéltár feladatsorai egészítettek ki. A feladatok között szerepeltek
keresztrejtvények, igaz-hamis kérdések, totók és kiegészítendő feladatok, valamint digitális kompetencia fejlesztésére irányuló kérdések is. A második fordulóban a tanulóknak online kellett megoldaniuk a Redmenta feladatokat, amelyek városunk középületeihez és híres személyeihez kapcsolódtak. A harmadik, záró forduló egy városbejárás volt, amely idén öt helyszínt ölelt fel.
A diákoknak a városi könyvtárban, a levéltárban, a Móra Ferenc Művelődési Központban, a Kiskun Múzeumban és a városháza dísztermében kellett helyben megoldaniuk a feladatokat.

Az ünnepség fénypontja a díjak átadása volt, amiket Csányi József polgármester nyújtott át a legjobb helyezést elért diákoknak.

A három forduló eredményeként alakult ki a végeredmény:

4. osztály – 1. korcsoport:
1. helyezett:

Horváth Zoltán, Nagy Nóra, Rácz Boglárka
Felkészítő pedagógusok: Farkasné Gáspár Renáta, Gácsi Bernadett
Iskola: Constantinum ÓÁGTK Móra Ferenc Általános Iskolája

2. helyezett:
Lantos Lili, Lengyel Réka, Molnár Sára Dóra
Felkészítő pedagógus: Nagy Sándor Zoltánné
Iskola: Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola

3. helyezett:
Kovács Boglárka, Pelyhe Emese, Pót Damiján
Felkészítő pedagógusok: Farkasné Gáspár Renáta, Gácsi Bernadett
Iskola: Constantinum ÓÁGTK Móra Ferenc Általános Iskolája

5–6. osztály – 2. korcsoport:
1. helyezett:

Kovács Zsófia, Oláh-Marcényi Judit, Sárkány Kata
Felkészítő pedagógus: Tarjányi Xénia
Iskola: Kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola

2. helyezett:
Andrási Aliz, Endre Emma, Kis-Szabó Kitti
Felkészítő pedagógus: Tarjányi Xénia
Iskola: Kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola

3. helyezett:
Farkas Levente, Gríz Csanád, Nagy Máté
Felkészítő pedagógus: Szepesi István Tamás
Iskola: Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola

7–8. osztály – 3. korcsoport:
1. helyezett:

Czifrik Réka Fekete Sára Szabó Alíz
Iskola: Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium
Felkészítő pedagógus: Kissné Fekete Éva

2. helyezett:
Kopasz Kinga Palotás Róbert Szabó Csenge
Iskola: Kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola
Felkészítő pedagógus: Tarjányi Xénia

3. helyezett:
Szilágyi Lili, Farkas Molli, Kiss Balázs József
Iskola: Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium
Felkészítő pedagógus: Kissné Fekete Éva

Középiskola – IV. korcsoport
1. helyezett:
Bakos Lilla, Faragó Anna
Iskola: Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium

2. helyezett:
Tóth Lilla Szabó Mihály Szalai Tamás
Iskola: Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari
Technikum Szakképző Iskola és Kollégium
Felkészítő pedagógus: Kádár Krisztina

3. helyezett:
Atkári Ariella, Kovács Edit, Farkas Dominik
Iskola: Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Technikum és
Kollégium
Felkészítő pedagógus: Messzi-Szabóné Major Márta

V. B.

Fotó: Fantoly Márton
             

Kövessen minket a Facebookon is!