Helyi hírek 2024. május 18. 06:00

Rakonczay Gábor: egy igazi kalandor élménybeszámolója

Képgaléria
Rakonczay Gábor: egy igazi kalandor élménybeszámolója
Rakonczay Gábor evezős, kenus, többszörös világrekorder volt a vendége a május 16-án tartott Földrajzi szabadegyetem elnevezésű programnak. A Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár ismeretterjesztő előadásán Bense Zoltán felkérésére Balla László alpolgármester köszöntötte a megjelenteket.

Balla László elismerően nyilatkozott Rakonczay Gábor emberfeletti teljesítményéről, aki extrém sportoló, kétszeres Guinness-világrekorder és többszörös magyar rekorder. Az első magyar páros óceán átevező csapat tagja és a világon az egyetlen ember, aki egyedül átkenuzott az Atlanti-óceánon. Az
amerikai Év Kalandja Díj és a Magyar Formatervezési Díj birtokosa. Ultrafutó világbajnokként rendszeresen teljesít több száz kilométeres távokat. Kétszer átkelt Grönlandon, és egy 44 napos expedíció során elérte a Déli-sarkot. Öt könyv szerzője és eddig öt országban több mint 250 ezer ember hallgatta célmegvalósításról szóló előadásait.

Az átkelés a végtelenen című est teltházas közönséget vonzott, akik olyan érdekességeket tudhattak meg az örök nyughatatlan felfedezőről, mint hogy már 13 évesen 4 óra 22 perces eredménnyel maratont futott, az egyetemi évei alatt akkori barátnőjével a saját maguk által tervezett kenuval átkeltek az Atlanti-óceánon, felfutott a Mont Blancra, Magyarország keleti határától átfutott a nyugati határáig és a sort még lehetne folytatni.

A lelkes hallgatóság képek és videók által ismerkedhetett meg a rekorder lenyűgöző kalandjaival. Az est során bemutatott felvételek között voltak drámai pillanatok az óceán közepén, kemény küzdelmek a sarkvidéki hidegben és lenyűgöző tájak, amiket az expedíciói során látott. Ezek az anyagok nemcsak
Gábor fizikai teljesítményét, hanem mentális kitartását is bemutatták, ahogyan napról napra, kilométerről kilométerre haladt előre céljai felé. A közönség szinte lélegzetvisszafojtva hallgatta a vendég történeteit, amiket humorral fűszerezett. Mesélt azokról a nehézségekről, amikkel szembesült,
mint például a kiszámíthatatlan időjárás, a fizikai kimerültség és a magány, de az is kiderült, hogy mindezek nem tántorították el attól, hogy újabb kihívásokat keressen és teljesítsen. Gábor elmondta, hogy minden egyes akadály csak még inkább megerősítette az elhatározását és növelte az eltökéltségét. A közönség számára inspiráló volt hallani, hogy minden kudarc és nehézség mögött ott rejlik egy tanulási lehetőség.

V. B.

Fotó: Fantoly Márton
                        

Kövessen minket a Facebookon is!