Kultúra 2024. május 18. 12:00

Grafikák az Ágyúban

Képgaléria
Grafikák az Ágyúban
A Holló László Képzőművész Kör Grafikai Szakkörének kiállítása nyitotta meg kapuit május 17-én, pénteken, az Ágyú Kézműves Sörgaléria és Gasztroműhelyben.

A tárlatot Tóth Tamás nyitotta meg, aki elmondta: a kiállítást Kiskunfélegyháza várossá alakulásának 250-dik évfordulója alkalmából rendezték meg. Ezúttal kilenc alkotó munkái szerepelnek a tárlaton, de a későbbiekben tervben van egy nagyobb volumenű kiállítás megrendezése is. A mostani afféle kedvcsináló,
ízelítő a technikákból, műfajokból, hangulatokból – fogalmazott Tóth Tamás.

Ezt követően Zoltán Zoltán gitárjátékával tette még bensőségesebbé az estét, majd Török Tamás grafikus beszélt saját pályafutásának kezdetéről, a műfaj sokszínűségéről, a különböző technikákról. Véleménye szerint ezeknek a több száz éves alkotófolyamatoknak manapság egyre nagyobb a népszerűsége.

T. L.

Fotó: Fantoly Márton
                

Kövessen minket a Facebookon is!