Helyi hírek 2024. május 20. 18:00

Félegyházi motívumokat és szuszékot visznek az Expóra

Képgaléria
Félegyházi motívumokat és szuszékot visznek az Expóra
A Huszka József Hagyományőrző és Sportegyesület is jelen lesz kiállítóként május 24. és 26. között a Kiskun Expón. Mint azt Kollár László, az egyesület titkára elmondta, standjukat is a hagyományőrzés melletti elköteleződésük jegyében rendezik be.

Kiállítanak többek között egy eredeti motívumokkal díszített szuszékot, azaz ácsolt fedeles ládát. Ez a szög nélkül összeállított fabútorzat nagyon régóta áll a magyar ember szolgálatában, egykor minden háztartásban fellelhető volt. Valószínűleg már a jurtákban is ezt használták tárolásra. Szög nélküli összeállítását egy nagyon egyszerű, de zseniális logikával megalkotott szerkezet teszi lehetővé – árulta el az egyesület titkára. Hozzátette: festett tablókkal is készülnek, amelyeken többek között félegyházi szűrmotívumokat, templomi mennyezetkazetta rekonstrukciókat és a félegyházi városháza motívumait is megtalálják a látogatók.
            

Kövessen minket a Facebookon is!