Sport 2024. május 25. 10:50

Elrajtolt a Petőfi-emlékfutam

Képgaléria
Elrajtolt a Petőfi-emlékfutam
Elrajtolt a Petőfi-emlékfutam – XXXI. Kiskun Utcai Futóverseny május 25-én, a délelőtti órákban. A nap közös bemelegítéssel kezdődött, majd rajthoz álltak a résztvevők.

A versenyzők különböző távokon mérhetik össze erejüket: a gyerekek mezőnyében 189-en indultak, míg az 5, 10 és 21 kilométeres távokon összesen 315 futó állt rajthoz. Az 5 kilométeres sétán 112-en vettek részt, és a váltóversenyben 26 csapat nevezett. Az esemény nemcsak a versenyről szól, hanem a közösségi élményről is, amely összekovácsolta a különböző korosztályokat és nemzetiségeket. A futam végén minden résztvevő emlékérmet kap, a győztesek pedig értékes nyereményekkel gazdagodnak.

Az eredményeket és a díjazottak listáját később tesszük közzé, de az már most is biztos, hogy a Petőfi-emlékfutam egy felejthetetlen élményt nyújt mindenkinek. Az esemény nemcsak a sport iránti szeretetet, hanem Petőfi Sándor örökségének ápolását is erősíti, emlékeztetve minket a közösség erejére és a kultúra fontosságára.

V. B.

Fotó: Fantoly Márton, V. B. 
          

Kövessen minket a Facebookon is!