Kultúra 2024. május 26. 07:00

A 10 éves Wellhello volt a fő fellépő szombaton

Képgaléria
A 10 éves Wellhello volt a fő fellépő szombaton
A Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál szombat esti attrakciója a Wellhello nagykoncertje volt.

A csapatot Radics Gigi fellépése előzte meg, aki bár késve érkezett a koncerthelyszínre, három dal erejéig a színpadra lépett. Őt követte 21 órakor a Wellhello, a csapat utoljára 2019-ben járt városunkban, akkor a Félegyházi Napok rendezvényre kaptak meghívást. Az idén 10 éves zenekar első dalait is felidézték szombat este, így a Rakpart című dalt a közönséggel együtt énekelték. A másfél órás élő koncert professzionális vizuális technika és hangzás mellett zajlott, táncosok közreműködésével.

A napot Dj TomX szettje zárta.

Z. A.

Fotó: Fantoly Márton

A Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál május 26-i, vasárnapi programjai: 

9 és 18 óra között a MÁV Zrt. programjai a vasútállomáson: látogatható a külsős forgalmi iroda, KÖFI irányító, terepasztal, telefonkészülékeket, optikai kábelmérőt, szálhegesztőt, nyomvonal-kereső műszereket mutatnak be. Az I. vágányon járműbemutató, a XVIII. vágányon egy szerelőkosaras jármű mutatkozik be, a szerelőkosárból megtekinthető a városi panoráma. Szimulátoron kipróbálható a központi forgalomirányítás, emellett színezőkkel, vasúti totóval várják a látogatókat. Keretes emlékkép készíttetésére is lehetőség nyílik. A Vasúttörténeti Alapítvány jóvoltából kipróbálható a hajtányozás.

9.00 Szentmise a városalapítók emlékére
Sarlós Boldogasszony Templom

10 és 20 óra között Gyermekbirodalom a Rocktár előtt

10.30 Ünnepi képviselő-testületi ülés
Városi kitüntetések átadása
Városháza díszterme

GYERMEKNAP és színpadi programok a sportcsarnok parkolójában

9.30 Megnyitó Gulyás László vándormuzsikus és a gólyalábasok kíséretében

10-től 13 óráig A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság balesetmegelőzési programjai a sportcsarnok előtt

10.00 Kicsi Gesztenye Klub előadása

11.00 Silver Step Táncstúdió műsora

11.00 Móra-mesék Gulyás László előadásában a Rocktár előtti Gyermekbirodalomban

14.00 Lóca zenekar műsora

15.00 Vitéz László bábjáték – Fülöp József előadása

17.00 Kiflihajó gyermekzenekar műsora

18.00 Padkapros Táncegyüttes Aprók Tánca bemutató

20.00 CARAMEL élő koncert

Kísérőprogramok: borutca, vendéglátó egységek, vidámpark

Főtámogató: OTP Bank Nyrt.

Támogatók: Dél-100 Kft., Félegyházi Pékség Kft., MÁV Magyar Államvasutak Zrt., Móra Ferenc Művelődési Központ, Petőfi Sándor Polgárőr Egyesület, Rollsped Kft., Félegyházi Közlöny, Rádió Smile, Rádió 1 Sirius, Petőfi Népe, Info Kiskunfélegyháza, Szuperinfó, Honlapot.hu
                       

Kövessen minket a Facebookon is!