Helyi hírek 2024. június 12. 12:00

Játszva tanulni agytornával

Képgaléria
Játszva tanulni agytornával
Vajger Mónika stresszoldó, gyógypedagógiai asszisztens volt a városi könyvtár baba-mama klubjának vendége, június 11-én. Ezúttal az agytorna módszere és alkalmazási lehetőségei kerültek szóba.

– 2020 óta foglalkozok stresszoldással, a Brain Gym módszerével, ami egy újfajta szemléletmódot és rengeteg tapasztalatot adott. Jótékony hatását saját magamon és négy gyermekemen is tapasztaltam – fogalmazott Vajger Mónika.

Megtudtuk azt is, hogy az EDU-K/Brain Gym készség-, képesség- és személyiségfejlesztő módszer. Alkalmazható gyakori olvasási, írási, számolási nehézségek vagy ezek kombinációja, valamint tanulási, viselkedési és magatartási nehézségek esetén. Az előadó elmondta az is, hogy sosem diagnosztizálnak, nem helyettesítik az orvost.

A Brain Gym módszeréről bővebb információ a Magyar Kineziológiai Alapítvány oldalán olvasható.

G. E.

Fotó: Fantoly Márton   
          

Kövessen minket a Facebookon is!