Program 2024. június 11. 16:00

Júliusban ismét MotorkerékPálos Búcsú

Júliusban ismét MotorkerékPálos Búcsú
Tizenhatodik alkalommal szerveznek MotorkerékPálos Búcsút Petőfiszállás-Pálosszentkúton. Az Alföld egyik legszebb Mária kegyhelyére szeretettel várnak minden motoros és nem motoros keresztényt július 13-án, szombaton, hogy megéljék a találkozás örömét.

A Magyar Pálos Rend lelki és szellemi vonzásában kialakult motoros közösség, a MotorkerékPálosok azzal a szándékkal indították útjára a zarándoklatot és búcsút, hogy a pálosok közelebb kerüljenek olyan emberekhez, akik motoroznak és keresztények, illetve akik valamilyen formában érdeklődnek a kereszténység és a motorok iránt.

Pálosszentkúton minden évben megrendezik a keresztény motorosok találkozóját, idén július 13-án, szombaton várják az érdeklődőket. A motorosok kikapcsolódását és lelki feltöltődését közös imádság, pódiumbeszélgetés, szentmise, motoros felvonulás, vetélkedők és koncert szolgálja. Az eseményen a hagyományokhoz híven megáldják a motorosakat és megemlékeznek az elhunyt társaikról is.

Részletes program:

7:00 Laudes – templom

10:00 Pódiumbeszélgetés meglepetés vendégekkel – szabadtéri oltár

11:00 Szentmise – szabadtéri oltár

13:00 Megemlékezés égi motorosokról – emlékmű

13:30 Motoros felvonulás – kültéren

14:30 Motorosok megáldása – Kiskunfélegyháza

16:00 Kvíz és vetélkedők a MotorkerékPálosok életéről – kegyhely

18:00 Republic Tribute Band koncert – alakulótér

21:00 Kompletorium – templom
                       

Kövessen minket a Facebookon is!